Dan Brown – Počátek (Origin)
Posted on: 10. 8. 2021, by :

Kniha, která byla již v loňském roce avizována coby bestseller roku 2018. Kniha, která se právě nyní nachází na knižních pultech. Co přináší nejnovější román z mistrovské dílny Dana Browna? Kde se ocitne harvardský profesor Robert Langdon? Jaké otázky lidského bytí budou předmětem řešení?
osoba u kříže
Kdo by nevěděl, kdo je Dan Brown

Autor mnoha světových bestsellerů, který se narodil v roce 1964 v Exeteru – New Hampshire. Do podvědomí veřejnosti se dostal svým unikátním dílem „Šifra mistra Leonarda“. Dodnes se jedná o jeden z nejprodávanějších knižních titulů. Mezi další významná a velmi úspěšná knižní díla od mistra Browna náleží „Andělé a démoni“. Stejně jako předchozí bestseller i tento knižní román se dočkal filmového zpracování. Romány Dana Browna jsou překládány do více jak padesáti jazyků a vychází po celém světě. Však bylo již prodáno více jak dvě stě miliónů výtisků.

Dan Brown coby dítě učitele matematiky a kostelního varhaníka, vyrůstal na kampusu internátní školy. To mělo vliv na podporu vývoje jeho fascinace a souhry mezi vědou a náboženstvím. Však jsou i námětem a pozadím jeho knih.
zlatá bible

Počátek aneb dobrodružství s Robertem Langdonem

V nejnovějším románu Dana Browna tak harvardský profesor Robert Langdon zavítá do ultramoderního Guggenheimova muzea, které se nachází v Bilbau. Návštěva má konkrétní záměr, neboť se hodlá zúčastnit významného oznámení ohledně odhalení objevu, který má zcela změnit obraz vědy.

Organizátorem celé akce je čtyřicetiletý miliardář a zároveň i futurista Edmond Kirsch. Aktuálně je tento člověk velmi uznávanou personou a to díky jeho dechberoucím vynálezům i kurážným předpovědím. Byl to Kirsch, kdo vlastně patřil mezi první studenty na Harvardu, kde profesor Langdon vyučoval.

Jakmile je společenská akce zahájena, nejen Langdona ale i dalších několik set hostů ohromí a upoutá zcela ojedinělá prezentace. Avšak večer, který se měl nést v poklidném duchu, se zcela promění v nečekaný zmatek a je riziko, že Kirschův vzácný objev bude dozajista ztracen. Langdon je v ohrožení a potřebuje v zoufalém stavu uniknout z města. Doprovod mu poskytne krásná a šarmantní Ambra Vidal, která je ředitelkou muzea a byla to ona, kdo Kirschovi pomohl uskutečnit provokativní společenskou akci.

Profesor Langdon společně s Ambrou Vidal uprchnou do Španělska, konkrétně do Barcelony. Cílem jejich úniku je nebezpečný úkol a to najít podivuhodné heslo, které vede k odhalení Kirschova tajemství. Během pátrání ve zcela tajemných uličkách a zákoutích skrytých dějin i radikálního náboženství se zároveň musejí ukrývat před nepřítelem, jehož absolutní moc se nachází ve španělském paláci.

Při této cestě tak Langdon zároveň odhalí moderní umění i zcela tajemné symboly. Veškeré stopy zavedou Langdona i Vidal k samotnému Kirschovu objevu, jenž je šokujícím odhalením pro všechny.

Dan Brown se tak snaží v novém románu zabývat otázkou, že Bůh nemá se vznikem člověka takřka nic společného.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup