Autožárovky Osram přispívají k nižší nehodovosti
Posted on: 6. 1. 2020, by :

Statistiky jsou neúprosné, informují nás jasně o tom, že každý den zahyne na silnicích v Evropě několik řidičů, jejich spolujezdců a dalších účastníků silničního provozu, kteří se stali oběti srážky s vozidlem. Útěchou nejsou ani počty těžce zraněných a osob s trvalými následky úrazů, kterých jsou každý rok tisíce. Ve statistických policejních kolonkách jsou také k dispozici příčiny těchto událostí, a kdybyste měli možnost do nich nahlédnout, zjistíte, že největší počet z nich tvoří špatná viditelnost.
světla na dálnici
Nepozornost a nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze terénu jsou druhou nejčastější příčinou a teprve daleko za nimi je alkohol, neznalost předpisů včetně přednosti v jízdě a pouze mizivé procento špatný technický stav vozu.
Řidiči tedy nejvíce podceňují osvětlení jízdního pruhu, větší pozornost věnují stavu paliva, přístrojové desce a kontrolkám a samozřejmě také mobilní GPS navigaci. Světla spolu s tlakem v pneumatikách jsou nejvíce podceňovanými prvky vozidel, ačkoli by tomu mělo být právě naopak.
Výrobce osvětlovací techniky Osram se tímto lidským fenoménem zabývá již několik desítek let. Ve vývojových laboratořích se rodí modely autožárovek osram, které předčí běžné současné halogenové žárovky a cílem je nabídnout zákazníkům ve velmi solidním poměru ceny a výkonu nadstandardní osvit, který by měl být paradoxně považován spíše za běžný standard. Bohužel totiž většina žárovek v běžném provozu vyhovuje silničním podmínkám, které u nás panovaly před třiceti lety.
autonehoda

Máte na výběr ze tří základních typů

Cool Blue Intense– vyniká příjemným namodralým odstínem bílého světelného kuželu, který zvyšuje pozornost a eliminuje únavu za volantem.
Silverstar– delší světelný kužel a větší jas spolu s bělejším světlem zvyšují jízdní komfort a stejně jako u předchozího typu zvyšují bezpečnost posádky vozu i jeho okolí.
auto policie
Night Breaker Unlimited (Laser)– více než dvojnásobek světla v jedné žárovce a vynikající světelné parametry ve vzdálenosti 70 – 100 metrů od vozidla umožňují výrazně zkrátit reakční čas a lépe řídit vůz v jakékoli dopravní situaci. Přispívá k tomu i chladné bílé světlo o teplotě chromatičnosti 4200 K, které se prakticky shoduje s neutrálním denním slunečním světlem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup