CFD broker
Posted on: 31. 12. 2021, by :

CFD obchodování nabírá každým dnem na popularitě a v případě, že i Vy se chcete pustit do CFD obchodování, je důležité, vybrat si správný CFD broker. CFD je zkratkou anglického výrazu contract for difference, česky také smlouva o rozdílu. Je to obchodní nástroj, který Vám umožňuje vydělávat na kryptoměnách, měnách, akciích nebo dalších burzovních aktivech bez toho, aniž byste je skutečně kupovali. Ceny CFD kopírují ceny skutečných aktiv, protože CFD jsou finanční deriváty. Nákupem a prodejem CFD je tedy váš zisk stejný, jako při obchodování se skutečným aktivem.

CFD obchod

CFD broker je makléř zabývající se obchodováním s akciovými CFD. Každý makléř splňuje minimální požadavky pro zajíitění bezpečného, pohodlného a nákladově efektivního obchodování. Každý trader a investor přemýšlí nad tím, u kterého brokera si založit investiční účet. Většina úspěšných investorů ale diverzifikuje nejen své investiční portfolio, ale také využívané CFD brokery.

Web TradeCZ se zabývá shromažďováním všech potřebných informací týkající se obchodování a investování na burze. TradeCZ ale také trh aktivně analyzuje a formou edukativních článků se o získané informace dělí se svými čtenáři.

CFD brokery srovnávají na základě několika kritérií – konkrétně jde o platformu, komunikaci, typ a instrumenty. Jako nejlepší CFD broker je označen Broker XTB. Mezi nejdůležitější vlastnosti, které by měl Vámi zvolený broker mít, patří důvěryhodnost, spolehlivost, regulace a výše poplatků.

CFD brokery můžeme rozdělit do tří základních kategorií: Market Maker, ECN (Electronic Communication Network) a STP (Straight Trough Processing). Jednotlivé Forex a CFD brokery se liší vypořádání obchodů.

Obchodní platformy

Vyžaduje notnou dávku sebejistoty a možná i hlouposti na to, označit jeden konkrétní CFD broker za ten nejlepší. Podmínky pro brokerské společnosti se neustále mění, čímž se mění také nabídka a služby jednotlivých brokerů. Chcete-li se pustit do světa obchodování s CFD, navštívení www.tradecz.cz určitě nebude na škodu a spousta Vašich dotazů bude zodpovězena.