Co vám brání v hubnutí? Některé zvyklosti mohou výrazně zpomalovat metabolismus
Posted on: 15. 9. 2020, by :

Držíte stále dokola diety a pořád se vám nedaří zhubnout na požadovanou váhu? Možná děláte něco špatně, zkuste to jinak a dejte sbohem kilům navíc.

Co vám brání v hubnutí? Některé zvyklosti mohou výrazně zpomalovat metabolismus

I když se mnohdy velmi snažíme, náš metabolismus si dělá, co chce a proto se nám i hůře hubnu. Někdy si vlastně sami ani neuvědomujeme, proč tomu tak je a frustrace z neúspěchu nás může od hubnutí odradit úplně. Mnoho běžných zvyklostí, které si ani neuvědomujeme a nepřipouštíme, nás od vysněné váhy neustále vzdaluje. Jak si sami škodíme a čím naopak metabolismus zase uvedeme do správného chodu?

scale-diet-fat-health-53404

Ráno dělá den

Když spíme, náš metabolismus přechází do úsporného režimu a výrazně se zpomaluje. Nastartovat ho zase má až ranní snídaně, kterou ale většina z nás pravidelně opomíná. Pokud jste zvyklí vyrazit ráno z domu bez snídaně, věřte, že děláte obrovskou chybu a velmi si škodíte. Vydatná a zdravá snídaně je klíčem k úspěchu a velmi pomáhá nastartovat proces hubnutí. Takže se o snídani už určitě neochuzujte.

S tím úzce souvisí i pravidelné stravování. Pro všechny z nás, kteří chodíme denně do zaměstnání a moc času nazbyt nemáme, je velmi těžké dodržovat zásady pravidelného stravování, jenže bez toho se prostě neobejdeme. Vůbec nejlepší je, si už den předem naplánovat, co budete jíst a časovou tíseň je vhodné vyplnit alespoň zdravou a rychlou svačinkou. Takové oříšky určitě křoupat můžete i v práci za chodu.

pexels-photo-1194369

Opravdu to potřebujete

Pro motivaci si zkuste vypočítat své BMI číslo. S tím vám rychle pomůže BMI kalkulačka, která je běžně dostupná a dohledatelná na internetu. Díky číslu zjistíte, jak na tom ve skutečnosti jste a jak moc je pro vás důležité zhubnout a o kolik. Možná se pak přestanete zbytečně trápit nebo vás to naopak donutí více zabrat. I motivace totiž dělá hodně a umí mnohdy pomoci více než sebevíc nastartovaný metabolismus.

A nakonec něco příjemného. Metabolismus skvěle rozpohybujete, i když si budete pravidelně dopřávat dostatek spánku. A to se jistě dá splnit. Navíc se budete cítit mnohem lépe a plni energie.