Jak na stěhování bez vrásek na čele
Posted on: 12. 11. 2022, by :

Málo kdo má takové štěstí, že žije celý svůj život na jednom místě – bez stěhování. Myslím si, že nikdo takový snad neexistuje. Jako stěhování můžeme brát i odjezd na vysokoškolskou kolej, středoškolský intr či do přechodného bydliště. I když se jedná o pouze dočasný domov, stále se jedná o nový domov.

Existuje jen hrstka lidí, kteří si stěhování vyloženě užívají. Sousta z nás změnu domova bere jako nepříjemnou nutnost. A pak jsou tu ti, kterým je stěhování vyloženě nepříjemné a po celou sobu jsou pod velkým stresem.

stěhování

Patříte do poslední skupiny nebo se jen nechcete již více stresovat během stěhování? Přečtěte si následující body, díky kterým omezíte stres během stěhování:

  1. Přijměte to jak to je

Stěhování patří mezi nejvýznamnější životní změny. Je tedy pochopitelné, že se již tak cítíte pod tlakem. Nestresujete se tedy ještě se stěhováním. Je to pro vás další a zbytečný stres.

  1. Mějte plán

Vytvořte a zorganizujte si celé stěhování. S plánem nebudete mít pocit, že máte příliš mnoho věcí na přestěhování a povinností a málo času. I když nejste příliš organizovaní lidé, zkuste to. Plán je skvěla prevence před stresem.

stěhování

  1. Seznamte se s novým domovem.

Opouštět místo které znáte a máte rádi je těžké. Zjistěte si informace o novém okolí vašeho domova. Co se zde nachází – obchody, zájmové skupiny, nová místa. Pak již nemusíte smutnit nad ztrátou starých jistot, ale těšit se na nové obzory.

  1. Žádné špatné myšlenky

Říká se, že když člověk na něco myslí tak si to přivolá. Jestliže budete stále přemýšlet nad tím, co se muže pokazit a co špatného se může stát, pravděpodobně se to také stane. S dobrou náladou a úsměvem vám půjde stěhování samo

  1. Odpadky nechte v minulosti

Nikoho by nebavilo stěhovat stále mnoho a mnoho věcí, které ve výsledku ani nepotřebujete. Mnoho věcí vám způsobí stres hned 2x. Poprvé když musíte kupy věcí stěhovat a podruhé když jim v novém bytě musíte najít místo.