Jak vybrat dětský kočárek?
Posted on: 22. 8. 2022, by :

Kočárek je jednou z nejdůležitějších věcí do výbavičky miminka a také to bývá obvykle jedna z prvních věcí, kterou maminky v návalu štěstí nad očekávaným potomkem pořizují. Výběr kočárku byste však měli opravdu pečlivě promyslet. Nejedná se zrovna o levnou záležitost, pokud nekupujete kočárek někde z druhé ruky. Jestli máte napnutý rozpočet, je to samozřejmě také možnost, jen musíte počítat s tím, že kočárek, který už má něco za sebou, vám pravděpodobně nevydrží tak dlouho, jako úplně nový. U nového navíc máte záruku a možnost reklamace, pokud by nebylo něco tak, jak má být.

kočárek

Na co byste se tedy měli zaměřit při výběru toho pravého kočárku?

Nejlepší bude, když si kočárek dopředu ozkoušíte. Měl by vám být příjemný v rukou, protože je nutné si uvědomit, že ho budete používat každý den, a neměl by být tedy pohodlný jen pro vaše miminko, ale i pro vás. Ve specializovaných prodejnách vám navíc rádi poradí podle toho, jaký terén budete s kočárkem primárně využívat a podobně. Pokud budete objednávat kočárek po internetu, většina dobrých e-shopů je schopna vám s výběrem poradit i na dálku.

Spíše, než na design se zaměřte na funkčnost. Na fungování brzd, jejich rozložení a také na seskládání kočárku. Seskládání by nemělo být příliš náročné a nemělo by zabrat hodně času, zvláště, pokud víte, že s kočárkem a dítětem budete většinou sama a bude se vám s ním tedy hůře manipulovat. Zaměřte se také, jaké má rozměry po složení a ujistěte se, že ho například složíte bez problémů do auta.

procházka

Zjistěte si také, jaké příslušenství ke kočárku patří. Některé dokonce nabízí k nákupu autosedačku. Jiné nabízí třeba pláštěnku nebo tašku, která lze uchytit k madlu kočárku. Všechno toto vybavení je příjemným bonusem, který vám může ušetřit peníze další nákupy.

Pokud hledáte kvalitní a cenově dostupné kočárky s moderním designem, prohlédněte si nabídku kočárků Riko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup