Levné bydlení s mírnými kompromisy
Posted on: 24. 12. 2021, by :

Ještě zhruba před deseti lety jste si mohli pořídit pěkný domek nebo byt za docela slušné peníze vzhledem k průměrným mzdám, nicméně s tím je už konec. Ceny obytných nemovitostí jsou v naší zemi nejvyšší na kontinentu. Samozřejmě, že v západních státech mají vyšší nominální hodnotu, nicméně tam také berou větší výplaty. V tomto ohledu na tom skutečně nejsme dobře a co hůř, situace se nejenže nemá zlepšovat, ale naopak ceny budou mít tendenci ještě dál růst. V takové atmosféře lidé s nižšími, ale i středními příjmy, ztrácí motivaci si kupovat bydlení a raději se smiřují s pronájmy.

Domek s plůtkem

To však není úplně rozumné, jelikož pronájem se nikdy nevyplatí tolik, jako vlastní bydlení. Pozitivní zprávou by mělo být, že se nemusí za všech okolností jednat pouze o byt, respektive rodinnou vilku. Bydlet se dá i jinak, třeba v mobilheimu. A možná se budete divit, ale není to tak špatné, jak by to mohlo na první pohled vypadat.

Je sice pravda, že tento druh obydlí u nás nemá zrovna na růžích ustláno. Je to hodně dáno historií, kdy jsme kdysi vyráběly pouze obytné přívěsy na dovolenou a lidé si je teď s mobilním bydlení často pletou. Jedná se však o nebe a dudy. Mobilheimy nejnovější generace jsou ve všech ohledech daleko lepší než nějaké přívěsy. Mohou nabídnout nejen daleko více místa, ale zároveň i komfortu, jelikož jsou i skvěle vybaveny. Není tak potřeba nakupovat žádný nábytek a často ani elektrotechniku. Vše potřebné by mělo být již součástí tohoto bydlení.

Domky vedle sebe

Vhodný prostor k podnikání

Kdo chce podnikat a nemá kde, může rovněž využít možnosti mobilního bydlení. V tomto případě není nezbytné kupovat si nejnovější verzi, která je vhodná i do chladných zim. Bohatě vám k tomuto účelu postačí i modely, co postrádají nejmodernější zateplení. Jsou daleko levnější a k účelům podnikání se dají i tak docela dobře využít. Navíc mají výhodu i v tom, že je možné je rozličně upravovat.