Netradiční pojetí laser game
Posted on: 4. 3. 2018, by :

Domy dětí a mládeže

Školou povinné děti dochází do těchto center volného času, aby volné chvíle trávily v zájmových kroužcích. Většinou se jedná o sportovní aktivity (např. florbal, aerobik, horolezectví, jízda na koni), ale i tvořivé keramické dílničky, hru na hudební nástroje, hraní deskových her. Některé domy dětí a mládeže také organizují týmové hry v laser game aréně. Hra trvá vždy pouhých 12 minut, a to z toho důvodu, že je nesmírně náročná jak po stránce fyzické, tak i na psychiku. Tyto specifické zájmové kroužky umění bojové strategie podporují kolektivní spolupráci, rozvíjí pohybové dovednosti, a především dobrý postřeh. Pro některé děti je tento způsob zábavy více vzrušující než počítačové hry.

skupina(1)

Dětské letní tábory se zaměřením na strategický boj

I s něčím takovým se můžete dnes setkat. Některé děti se učí vázat uzly, rozdělávat oheň, stavět stan s podsadou a mnohé další skautské dovednosti, a jiné děti se zas těší na nevšední zážitek v podobě bojové akcehttps://www.lazerfunpraha.cz. Oblékají si speciální vesty, berou do rukou laserové kanóny a představují si, jak se asi cítí vojáci v bojovém terénu. Vyčerpávající zábava je sice náročná, přesto si ji mnozí rádi zopakují.

Firemní teambuilding

Že by se lidé, kteří spolu sdílí většinu produktivního času v pracovních dnech, měli lépe poznat a pokud možno se spřátelit a sblížit, je pochopitelně žádoucí. Pořádají se tedy různé nápadité akce počínaje zahradními párty, přes golfové a volejbalové turnaje, až třeba k zorbingu. A co takhle ve volném čase týmová práce v bojové aréně? Tam se totiž projeví vlastnosti lidí doslova v plné nahotě, vydají ze sebe vše a častým jevem bývá, že se z bojovníků pak stávají velmi dobří přátelé. Něco podobného stmelovalo za socialismu vojáky základní služby, kteří se od té doby přátelí spoustu let.

DSC8007

Liga laser game

Některé specializované arény pořádají pravidelná setkání týmů, která lze směle označit za ligové pojetí. Zpočátku se do něčeho takového pouští nadšenci počítačových her, kteří si hodlají vyzkoušet modus operandi v praxi, a pak nakonec zjistí, že je tato zábava natolik fyzicky vyčerpávající, že nahradí trénink v posilovně, nebo fotbalový zápas. Z adrenalinové zábavy se tak stává sportovní odvětví, ve kterém své síly měří týmy z celé republiky. V naší zemi už existuje několik desítek týmů různých věkových kategorií, dokonce i školních zájmových skupin.