Stres z vašeho života udělá peklo a přijdete i o erekci
Posted on: 20. 5. 2023, by :

Také máte rádi zvířata a máte doma nějakého domácího mazlíčka? Pak vám možná neuniklo, že zvířata velmi citlivě reagují na hluk z petard, které jsou odpalovány zejména na Silvestra. Zvířata ve volné https://www.vzp.cz/kariera/volne-pozice přírodě i v domácnostech bývají natolik vystresovaná, že jim jde i o život, kupříkladu nedávno kvůli stresu předčasně porodila koza kůzlátka, a ta se samozřejmě narodila mrtvá.

vystresovaná žena

Toto trestuhodné chování bezohledných lidí naštěstí nezůstává bez odezvy a existuje řada petic, co sbírají podpisy a snaží se upravit legislativu, aby odpalování petard pod pokutou zakázala.

A teď si představte, jak na stres reaguje váš organismus. Projevuje se to mnoha způsoby a jedním z nich je i vzestup stresových hormonů a pokles testosteronu. Stres je moderní zabiják a již dávno neplatí, že jde o záležitost snadno řešitelnou buď přímým střetem s protivníkem, anebo úprkem. Zvířata ve volné přírodě se běžně nestresují, a pokud se objeví predátor, buď se mu ubrání jedovatými výměšky, ochranným zabarvením, anebo pichlavými ostny, anebo mu prostě utečou. Taková situace trvá jen chvíli a stresové hormony v organismu brzy poklesnou.

působení stresu

Jenže moderní západní civilizace vystavuje člověka stresu v podstatě nepřetržitému – jsme ponižováni ve školách, v pracovních vztazích, v rodině, mezi přáteli a příbuznými, řešíme problémy s úředníky a čelíme byrokracii a korupci, musíme si poradit s vysokými cenami energií a potravin, s hypotékou, s leasingem, s různými poruchami spotřebičů či vybavení domácnosti atd. Je toho zkrátka někdy moc a šňůra drobných stresových faktorů, co nejdou řešit útěkem či přímým střetem, udržuje hladinu adrenalinu na vyšší hladině, což může i zcela zabrzdit produkci testosteronu.

Jistě, že je důležité se stresu zbavovat a jeho vlivy ze života eliminovat, ale potřebujeme pomocníka, který v našem snažení bude významnou oporou. A tím je náhrada za Viagru https://www.erectmax.cz/blog/nahrada-viagry/, tedy například Ženšen, Shatavari, Kotvičník zemní, Ashwagandha, Brahmi či Maca peruánská.