Zabalte si na dovolenou, pěkně v klidu
Posted on: 26. 8. 2021, by :

Každé prázdniny se opakuje stejný scénář. Těšíte se, plánujete výlety do přírody, drinky na pláži a poznávání nové kultury. Ale den před odjezdem na vás padne panika, máte nachystané vše co potřebujete? Hlavně klid, už před odjezdem se nalaďte do dovolenkového módu a inspirujte se naším průvodcem.

Základ je dobrá příprava aneb seznam

Minimálně 10 dní před odjezdem na dovolenou si zaveďte sešit a začněte sepisovat, co vše s sebou budete balit. Od oblečení, přes kosmetiku po boty a elektroniku. Až dojde na den D a balení, už jen budete odškrtávat ze seznamu.

dovolená

Balení oblečení

Zapomeňte na skládání do úhledných komínků. V kufru zaberou celkem dost místa. Tentokrát oblečení srolujte do pevných ruliček. Největší či nejobjemnější oblečení si vezměte na sebe (samozřejmě dle počasí). Případně vezměte s sebou do letadla/autobusu. Objemné oblečení zabere v kufru spoustu místa. A věříme, že místo navíc se vám bude hodit.

Tip: věci rozdělte podle druhu do kosmetických taštiček či pouzder. Nerozhází se vám po celém zavazadle a snadno je najdete

krém

Kosmetika – cestovní balení nebo vzorečky

U kosmetických produktů se vyplatí pořídit cestovní balení. Velké, plné balení by vám zabralo dost místa a o váze navíc ani nemluvě. Pozor si také dejte, pokud cestujete letadlem jen s příručním zavazadlem. Tam můžou mít kosmetické produkty maximální objem 100ml. Co se týče pěstící a dekorativní kosmetiky, zeptejte se v parfumerii, zda nabízí od vašeho krému a make-upu vzorečky. 

Tip: zjistěte si, zda zamluvený hotel má ve vašem pokoji fén na vlasy. Tím případně také ušetříte dost místa

Cestovní lékárna

Ať cestujete kamkoliv, vždy s sebou mějte cestovní lékárnu. Kromě léků, které pravidelně užíváte do ní přibalte teploměr, náplasti, dezinfekci, repelent, prášky na teplotu, tablety na průjem, zácpu a nevolnost, kapky do očí, cucavé pastilky na bolest v krku a čípky na gynekologické potíže.

Přejeme vám krásnou dovolenou.