Kdy je půjčovna dodávek vhodným řešením
Posted on: 22. 11. 2020, by :

Naprostá většina dospělých lidí v naší republice vlastní řidičské oprávnění k řízení osobních aut. A není se čemu divit, koneckonců se jedná o užitečný dopravní prostředek. Díky němu se nemusíme spoléhat na systém městské či meziměstské hromadné dopravy, který, ač je u nás skutečně na vysoké úrovni, rozhodně není bez chyby.

Ovšem osobní automobily nejsou tím jediným, co potkáváme na našich silnicích. Poměrně časté jsou i nákladní automobily. K jejich řízení má však řidičské oprávnění jen malý počet osob. Přesto se však může stát každému, že bude potřebovat převézt něco, co se do osobního auta zkrátka nevejde.

kamion5

Můžeme si snadno představit například situaci, které může nastat při stěhování, zvláště pokud si sebou do nového domova chcete vzít i nábytek. Při jeho přepravě se zkrátka bez dodávky neobejdete. Jak ale tento problém vyřešit?

Jednou z možností je půjčovna dodávek. Jedná se o klasickou půjčovnu automobilů, kde jsou součástí vozového parku i nákladní vozidla. A vzhledem k tomu, že většina lidí nevlastní řidičský průkaz patřičné skupiny, opravňující je k jejímu řízení, je zde možné najmout si i služby řidiče.

kamion6

To vše zní skutečně dobře. Je to ale možnost vhodná skutečně pro každého? Popravdě řečeno, nikoliv. Především pak proto, že budete muset za tyto služby zaplatit. A pokud budete onen vůz potřebovat delší dobu, může se tato částka vyšplhat do značných výšek.

Popravdě, nejideálnějším řešením je poprosit o půjčení příbuzného či známého, který tímto typem vozidla disponuje. Obvykle za to nebude nic chtít (i když je samozřejmě vhodné dát mu za jeho služby alespoň něco), a navíc bude často ochoten vám i pomoci se stěhováním. Pokud však nikoho takového neznáte, pak je půjčovna automobilů skutečně tím nejideálnějším řešením. Rozhodně vás vyjde levněji, než si dělat autoškolu a kupovat dodávku kvůli jedné či dvěma jízdám.