Správně zvolené textilie v dětském pokoji
Posted on: 3. 4. 2022, by :

Když vybavujeme dětský pokoj, nesoustředíme se pouze na styl, ale především na funkčnost, a to s vědomím, že dětské ruce jsou sice jemnější, ale ne vždy tolik šikovné, a děti jako takové mají jiné potřeby, a způsoby. Právě proto je velmi důležité vybírat správně veškeré textilie, které se v dětském pokoji objeví.

plyšový medvídek

Peřiny a polštáře

Při výběru peřiny a polštáře do dětského pokoje musíme myslet především na funkčnost, a také údržbu. Ne zřídka se totiž stane, že děti do postele něco vylejí, v noci se jim může přihodit nehoda v podobě počůrání, a tak je třeba vybrat takové peřiny a polštáře, které lze snadno vyprat v pračce. Proto je nejlepší volbou celoroční prošívaný set z hladké tkaniny, a s výplní z dutého vlákna, které se v pračce nesmrskne.

Chránič matrace

V případě že vaše dítě ještě neodrostlo nočním nehodám, bude nejlepší jeho matraci chránit před promočením s pomocí šikovného chrániče matrace. Ten absorbuje tekutinu, a nenechá ji proniknou až k matraci. Jeho nespornou výhodou je rozhodně i fakt, že jej snadno vyperete v pračce, a do večera je připraven k opětovnému použití. Prodává se v různých velikostech, dle typu a velikosti matrace.

hraní v posteli

Prostěradlo

Chcete-li vést své potomky k samostatnosti, je potřeba koupit takové prostěradlo, které samy snadno natáhnout na matraci, a taky jej zvládnou sundat. K tomuto účelu se nejvíce hodí napínací froté prostěradla, která se nežehlí, a není s nimi tedy tolik práce.

Povlečení

Ložní povlečení obvykle vybíráme dle vkusu našeho dítěte, a tak se není čemu divit, že na dětských postelí vidíme peřinu v povlaku s obrázkem oblíbené pohádky. Je ale také potřeba vybrat správný materiál, který bude pro dětskou pokožku příjemný, a snadno se vypere. Pokud se vám nechce složitě procházet obchody s domácím textilem, můžete z pohodlí domova zavítat na stránky Levná prostěradla, a objednat si kompletní vybavení za nejlepší ceny.