Efekty pro elektrické kytary
Posted on: 15. 9. 2021, by :

Změna zvuku

Kytara patří mezi oblíbený a hojně používaný hudební nástroj, přičemž některé písně by si bez ní šli jen těžko představit. My se budeme zabývat těmi elektrickými, které jsou tu kratší dobu, ovšem během ní dosáhli obrovského úspěchu a mnoho lidí na ni hraje, přičemž v řadě případů se jedná o opravdu talentované kytaristy. Naučit se na ni hrát nějakou dobu trvá a musíme mít jistý hudební sluch.

hra na kytaru

Výhodou u těchto kytar je fakt, že si s výsledným zvukem můžeme vyhrát, takže dosáhneme požadovaného efektu, s kterým bude zvuk ještě zajímavější, ovšem musíme pamatovat na to, že se jedná o určité zkreslení. Typickým případem z praxe je to, že si koupíme klasikou elektrickou kytaru, abychom se na ni mohli učit hrát a mohli jsme si užívat všech možných žánrů. Později však zjistíme, že bychom třeba chtěli hrát rockové skladby, a proto si koupíme zařízení, jenž zvuk zkreslí v náš prospěch vzhledem k danému žánru.

Vybere si každý

Rozhodně to není tak, že bychom měli pouze pár zařízení, protože dnes jich je na trhu opravdu spousta, a proto je zapotřebí si o každé kategorii něco málo přečíst, abychom věděli, jak se chová a které zařízení bude ideální pro nás. U známých výrobců se můžete těšit na to, že skutečně dosáhnete požadovaného efektu a zvuk bude znít hezky. Příkladem kytarového efektu, který se hojně rozjel už v 60. letech je Overdrive, který vytváří typický špinavý zvuk.

elektrická kytara

Mezi pedálovými efekty můžeme vyzdvihnout Xotic Wah WV Feedbackpedals, který vychází z modelů 70. let. Jeho velkou výhodou je možnost nalezení přesně podle daného hráče. Cena je sice vyšší, ale rozhodně je opodstatněná, protože možnosti nastavení jsou tu opravdu skvělá, a proto dosáhneme požadovaného zvuku. Pedál má zároveň nádherné provedení a funkčnost, takže je radost jej používat. Je vhodná i pro lidi, kteří se chtějí posunout na profesionálnější úroveň.