Vzdělání
Posted on: 7. 9. 2021, by :

Už teď na začátku vím, že tento článek bude extra dlouhý. Protože vzdělání mi něco dalo a vzalo.  

Nejdříve si shrneme, co je vůbec vzdělání. Vy si určitě říkáte, to je opruz (tedy převážně mladí studenti) dospělý lidé, by se nejraději vrátili do školy. A víte co? Chápu je.

Všichni nám ve škole a doma říkali, uč se a dělej co tě bude bavit. Dotáhneš to daleko. Zvládneš to. Jsi šikovná/ý. Jenomže zapomínali, že se máme učit pro sebe, a ne pro nikoho z okolí. Ani pro rodinu, pro nikoho. Jenom pro sebe. Proč? Protože my si žijeme svůj život, tak jak ho od mala dostaneme a pak jak se k němu postavíme čelem.  

kitchen-g1c05cc682_1920

Dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomila, čím chci být. Jelikož jsem se na základní škole moc neučila a popravdě mi s tím nepomáhal nikdo v domácnosti, tak se potom odvíjela moje budoucnost. Neměla jsem tak velké znalosti, abych mohla jít udělat přijímačky a jít se učit něco co mě bude bavit.

Se svými znalostmi jsem mohla jít jenom na učňák a bylo tomu tak. Nastoupila jsem na obor kuchař – číšník. Popravdě? Bavilo mě to jenom rok a pak už jsem jenom přežívala. Těšila jsem se až z té školy odejdu, aby mě přestali prudit. Já ani teď nevím, jestli mi to chybí nebo ne. 

Po učňovým oboru, jsem se rozhodla jít na nástavbu, abych si dodělala maturitu a dokázala Všem, že to dokážu. CHYBA! Snažila jsem se být skvělou neteří, dcerou, ale přitom jsem ztrácela sama sebe a své sny.

Později jsem dostala nabídku jít pracovat do soukromé školky, chtěla jsem tak moc, že jsem se vzdala studia. Školka se stále oddalovala a já od doby nabídky kašlala na školu. Už jsem nevěděla, co je oxid uhličitý a jak se počítá. Byla jsem tak ztracená, že jsem si musela najít jakoukoliv práci co byla.

child-g2c7f54ab5_1920

Našla jsem, cítím se tam dobře, ale není to, co jsem chtěla. Věnovat se dětem, utírat jím špinavé pusinky od jídla.

Proto Vám radím, učte se pro sebe! A běžte tam kam chcete vy! To vy jste strůjcem svého života, já se své šance neuchopila, tak jak jsem měla. Sice je to učení opruz, ale zase Vám to přinese hodně do života, než si myslíte.

Samozřejmě vzdělání není jenom škola, ale můžeme se vzdělávat na kurzech, doma apod. To už je na člověku, co si zvolí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup