Na co nezapomenout při zařizování předsíně
Posted on: 1. 2. 2020, by :

Ať již zařizujete předsíň v novém bytě či domě nebo rekonstruujete starý prostor, měli byste myslet na to, že předsíň je první prostor, který návštěva uvidí a měl by působit vzdušně, čistě a útulně.
lavice na boty
Vše na své místo
Pokud to prostor dovolí, je ideální do předsíně umístit velkou skříň na zavěšení kabátů a bund na ramínka, která může zároveň sloužit jako botník a místo pro doplňky (rukavice, čepice, šály a šátky). Vyšší skříň s nástavcem poslouží k uložení sezónního oblečení a bot, které nenosíme denně a vytáhneme je pro zvláštní příležitosti. Klasická předsíňová sestava obsahuje stěnu na zavěšení oblečení, police na klobouky a čepice a lavici na sezení při obouvání, která plní funkci botníku a ušetří místo na zemi. Neměli bychom zapomenout umístit poličku na odložení drobných věcí a háčky na zavěšení klíčů.

Navoďte příjemnou atmosféru
Předsíň by měla být prosvětlenou místností s pozitivní atmosférou, vhodně zvolené doplňky (květiny, obrazy, fotografie) navodí pocit útulnosti a domácí pohody. Pokud je v předsíni okno, nemělo by se příliš zakrývat žaluziemi nebo záclonami, aby dovnitř proudilo denní světlo, které místy nahradí potřebu umělého osvětlení.
ukládání oblečení
Sjednoťte a zvětšete prostor
V malém prostoru je vhodné používat jemné barvy a přírodní materiály, pokud chceme dát na skříně černé kovové úchyty, měl by se černý kov objevit třeba na věšácích, lžíci na boty, šatní lavici, aby prostor působil designově celistvě. Zrcadlo je v předsíni téměř nutností, prostor opticky zvětší a prosvětlí. Ideální podlahovou krytinou jsou lehce omyvatelné povrchy doplněné menším koberečkem.

Při zařizování se nenechte strhnout pouze módními trendy v oblasti bydlení, záleží na vaší představivosti a vkusu. Do prostoru vtiskněte kousek sebe a vytvořte si originální nápaditý prostor, který vám bude sloužit další roky.