Najděte práci bez zbytečných starostí
Posted on: 31. 7. 2021, by :

Najít si práci nemusí být nic snadného, přičemž do takové situace se dostalo mnoho lidí. Proto jsou tu inzertní weby, kam dávají firmy nabídky na volná místa.

Najděte práci bez zbytečných starostí

Kdo hledá najde

V životě musíme mít dostatek peněz, abychom měli z čeho žít, protož jídlo a účty se sami nezaplatí. Možností, jak je vydělat je mnoho, ale nejčastěji volnou variantou je hlavní pracovní poměr, protože u něj mám jistou, že nám každý měsíc vyplatí patřičnou výplatu. Její výše je velmi odlišná, protože záleží, na jaké pozici pracujeme, kde, jestli děláme přesčasy a jakou máme praxi.

pracovní pohovor

Práci si hledáme po škole a potom ještě někdy v životě, protože se můžeme rozhodnout ze současného zaměstnání odejít či nás vyhodí. Samozřejmě každý má jiné požadavky, přičemž měli bych si stanovit základní body, které vyžadujeme, abychom se třeba netrápili, že musíme daleko dojíždět, nebo máme malé platové ohodnocení. S hledáním nám pomůžou speciální weby, kam stačí zadat třeba práce Brno a zapnout si určité filtry, aby se nám doporučovali pouze nabídky, které hledáme a hodí se nám. Takto můžeme najít práci mnohem rychleji a snáze.

Uzavření pracovního poměru

Při uzavírání pracovního poměru a podpisu smlouvy si řeknete, že je to naprosto běžná záležitost, ovšem musíme dávat pozor, abychom nebyli nachytáni. Nejprve je dobré si zjistit, jaký typ pracovních poměru se nám kvůli daním vyplatí nejvíce. U brigád to bývá dohoda o provedení práce, akorát ta má své omezení, takže při běžném chození do práce je tu hlavní pracovní poměr. Smlouva by měla obsahovat všechny potřebné informace včetně těch udávaných zákonem. Dávejte pozor třeba na udávanou náplň práce, abyste nemuseli dělat jinou práci či něco navíc, jak se to nadřízenému zlíbí.

podání rukou

Vše je potřeba mít na papíře, aby v případě problému byli skutečnosti, na kterých jste se domluvili prokazatelné a nemohli Vás ošidit. Velmi důležitý je také platový výměr, abyste se shodli na určité částce. Většinou je udávaná v korunách za hodinu, přičemž většinou se navyšuje při podepsání smlouvy na neurčito a dalších příležitostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup