Nechte je na pokoji
Posted on: 27. 4. 2018, by :

Hvězdu netflixového seriálu Stranger Things, Finna Wolfharda, nedávno kritizoval na sociální síti Twitter fanoušek. Důvod? Herec při vycházení z hotelu svým čekajícím fanouškům „pouze“ zamával, ale nešel se s nimi pozdravit ani vyfotit. Finn Wolfhard se narodil v roce 2002, ještě mu tedy není ani šestnáct. Ale v podobné situaci není sám. Dětští herci jsou dnes pod daleko větším drobnohledem než kdykoli předtím. Tím, že často a rádi používají sociální sítě, a vědí, jak na ně, dávají fanouškům pocit, že je znají, že jsou vlastně jedněmi z nich. To ovšem vede k tomu, že padá mnoho bariér mezi hvězdami a běžnými smrtelníky, včetně některých, které by asi měly zůstat stát, protože chrání tu trochu dětství, která teenagerovským idolům ještě zbyla.
zpěváci na scéně.jpg
V seriálu Stranger Things hraje Finn Wolfhard ještě mladšího Mika, a Millie Bobby Brown záhadnou dívku Eleven, nebo chcete-li El. Ani to, že slečně Brown ještě nebylo patnáct, a oběma postavám je podle scénáře mezi deseti a patnácti, nebrání internetovým podivínům, aby se obě postavy, i oba herce, snažili natlačit do milostného vztahu. A co je ještě horší, odváží-li se na to někdo poukázat, tak tito „fanoušci“ často reagují ublíženě a uraženě, jako kdyby si vůbec neuvědomovali, v čem je problém. Snažit se ale třináctileté dětské hvězdě diktovat, s kým má a nemá „chodit“ ale není normální, děkuji pěkně.
mikrofon a chlapec.jpg
Děti, co se pohybují v showbusinessu, dospívají rychleji. To ale neznamená, že se k nim fanoušci mohou chovat jako k dospělým, mít na ně stejné nároky nebo jim říkat, co mají a nemají dělat. Příkladů toho, kdy dětská sláva a život v záři reflektorů vyústily v tragickou dospělost, máme dost. Pokud tomuto scénáři chceme zabránit, musíme dětské herce pořád nechat být dětmi. Koneckonců, všichni chceme, aby nám dělali radost i za deset let, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup