Bydlení s kočičí společností
Posted on: 6. 5. 2018, by :

Mají svou hlavu a nedají se ochočit, to jsou kočky. Každá je jiná, můžete narazit na duši společenskou, která bude stále vyhledávat vaši společnost, nebo na samotáře, kteří vás i poletech soužití nechají pohladit jejich kožíšek, jen když jim to nálada dovolí.
super kočka.jpg
Kočka je skvělým spolubydlícím, který má pozitivní psychické dopady na lidského jedince. Mít kočku je tedy zdraví prospěšné, pokud nejste alergici. Pro samotného mazlíčka je život v interiéru také vhodnou variantou, jelikož mu nehrozí sražení na ulici autem, chycení infekčních nemocí a parazitů od ostatních zvířat, březost a souboje s dalšími kočičími rivaly.
Pokud jste se rozhodli pro mňoukající společnost před psem z časových důvodů, věřte, že kočka také potřebuje společníka. I když se zdají zcela soběstačné, v případě nedostatku času, uvažujte nad pořízením dalšího kamaráda. Dvě kočky si tak stále můžou hrát a být si vzájemnou společností, přestože většinu času s největší pravděpodobností prospí.
spánek koček.jpg
Připravte se na…
Chlupy a kýchání
Po prvních pár dnech od pořízení mazlíčka zjistíte, že máte kočičí chlupy i tam, kde byste je nečekali. Budou všude, na koberci, na oblečení, na pohovce. S chlupy přichází i nezbytnost častějšího vytírání a vysávání. Pokud chcete, aby kočka pouštěla méně chlupů, pravidelně ji česejte. Další možností pro bydlení bez chlupů je pořízení bezsrsté kočky tzv. sfinx.
Připravte se také na to, že někdo z vašich přátel je alergický na kočky, proto by u vás doma měla vždy existovat velká zásoba papírových kapesníčků.
hraní s kočkou.jpg
Škrábance
Kočky si potřebují brousit drápky, a tak se na vašem oblíbeném nábytku mohou objevit první škrábance. Tady to však není jako s chlupy, zde můžeme kočce ukázat, kdo je tady pánem domu. Pořiďte škrábadlo a začněte od koťátka – vidíte, že si brousí drápky o vaše křeslo? Šup s ním ke škrábadlu. Postupem času uvidíte, že svůj rituál broušení už provádí pouze tam.

Granule a voda všude
Rády si hrají, a to nejen s hračkami. Své packy budou strkat do jídla i do vody, a tak dříve, nebo později budete mít granulky v okolí misek a rozlitou vodu na podlaze. Nejlepší je misky umístit do prostoru s podlahou, kterou můžete setřít.

Soužití s kočkou dělá život veselejší, a tak hurá pro pořízení dalšího člena domácnosti.