Nejdůležitější je systém
Posted on: 5. 5. 2023, by :

Každý by chtěl mít svůj byt uklizený a naleštěný, ale málokomu se chce do uklízení investovat svůj čas i energii. Mnoho lidí to dnes řeší tím, že si domů pozve úklidovou službu. Má to velikou výhodu. Než přijdete z práce, je Váš byt proměněn k nepoznání. To v případě, že jste opravdu velikým nepřítelem uklízení.
·        Někteří lidé pobyt cizího člověka ve svém bytě naprosto odmítají, a tak si s tím musejí poradit sami.
·        Nebo nechtějí vynakládat finanční prostředky na něco, co se dá přeci snadno zvládnout.
práce v domácnosti
Jen je potřeba vědět, jak na to. Jestliže tedy chcete dát do pořádku opravdu celý byt nebo dům, musíte vše dokonale zorganizovat.Jak na to? Postup je zcela jasný.
1)    Uvařím si kávu.
2)    Vezmu si papír a tužku.
3)    Promyslím, co je potřeba udělat a sepíšu to.
4)    Číselně si označím, v jakém pořadí se budou jednotlivé činnosti konat.
čistič prachu

Zapojte celou rodinu

A nyní se naskýtají dvě možnosti.
a)     Jsem doma sama.
·        Už nebudu otálet a pustím se do toho.
b)    Je nás doma více.
·        Znovu uchopím tužku a k jednotlivým činnostem připíšu členy rodiny.
Není přeci nutné, aby vše zvládl jen jeden člen domácnosti a ostatní vyklidili pole. Každý, kdo tu bydlí, musí přiložit ruku k dílu. I přesto, že budete mít na úklid více rukou, je dobré si práci usnadnit.
–         Utírání prachu– vyplatí se koupit hadřík z mikrovlákna. Ideální je, aby nebyl ani moc suchý, ale ani moc mokrý.
–         Mytí oken– dříve se leštily pomocí hadrů, pak se přišlo na to, že jsou k tomu docela dobré noviny. Ušetřete si práci ještě o kousek a pořiďte si praktickou stěrku. Nejlepší je ta, která má na rukojeti umístěnou nádobku s čistícím prostředkem.
Úklid je dokončen, ale ne všichni mají stejně povznášející pocit, jako právě Vy. Zejména dětem uklizený byt nic moc neříká.Proto by bylo dobré se po práci odměnit. Společná návštěva cukrárny nebo zoologické zahrady bude jistě děti motivovat k další společné úklidové akci.