Pomoc při začátcích podnikání
Posted on: 4. 10. 2018, by :

Při začátcích podnikání si mnoho lidí nenastuduje výhody a nevýhody jednotlivých forem. Domnívají se, že nejlepší cestou je cesta nejrychlejší. Na živnostenském úřadě si vyřídí oprávnění a začnou s podnikatelskou činností. Velmi brzy však zjistí, že pro celou řadu situací je výhodnější podnikat jako společnost s ručením omezeným nebo akciová společnost. Založení akciové společnosti a založení společnosti s ručením omezeným vyžaduje delší administrativní proces, podnikání má ale mnoho výhod.

podpis smlouvy

Společnost s ručením omezeným už svou hlavní výhodu představuje přímo v názvu. Ano, je jím právě omezené ručení. Jinými slovy to znamená, že společnost může přijít jen o majetek společnosti, a ne o soukromý majetek podnikajících osob. Další výhodou je možnost ucházet se o nejrůznější zakázky a účastnit se výběrových řízení.

Častou podmínkou je právě to, že do výběrového řízení se může přihlásit některá obchodní společnost, a nikoliv soukromý podnikatel vedený jako osoba samostatně výdělečně činná. Založení obchodní společnosti vyžaduje absolvování mnoha návštěv na nejrůznějších úřadech. My se postaráme o celý proces za vás a obchodní společnost vám založíme. Vy se můžete začít starat o obchodní stránku věci. Začít si hledat první klienty, postarat se o výběr spolehlivých dodavatelů nebo provést výběrové řízení na nové zaměstnance. Vzhledem k tomu, že jste ušetřili mnoho času při zakládání společnosti, můžete začít s realizací obchodů mnohem dříve.

firma

A když realizujete obchody dříve, získáte i dříve první tržby. S chutí se můžete pustit do nových podnikatelských aktivit. Dnes je svět otevřený těm, kteří mají dobré nápady a jistě se brzy uplatníte. Nebude to trvat dlouho a jméno vaší společnosti bude synonymem atraktivního sortimentu, po kterém je na trhu velká poptávka.