RMC systém – co to je a kdy je vhodný
Posted on: 16. 9. 2020, by :


Online monitoring vozidel či jiných strojů je možný díky systému RMC, který umožňuje na internetu zobrazit polohu sledované věci v aktuálním (i minulém) čase. Díky tomu tak budete mít vždycky přehled, kde, kdy a jak pracuje firemní vozový i strojový park.

location-3582414_1280

Satelitní sledování vozidel se vyplatí. Tak to alespoň slibují výrobci a snad to pravda opravdu je. Zejména v těchto případech jistě monitoring oceníte:

  • Krádeže paliva

Systém je natolik propracovaný, že vypočítá přibližnou spotřebu pohonných hmot. Stačí mu k tomu znát model vozidla a ujetou vzdálenost. Pokud v řádu dní něco nesedí nebo se podezřele odchýlí od předpokládaných hodnot, systém okamžitě na tuto anomálii upozorní.

Často stačí pouze zaměstnancům oznámit fakt, že se spotřeba monitoruje a pokoutní čerpání paliva bokem okamžitě ustane a úspora je tak okamžitě po zavedení systému vidět.

  • Nehospodárná jízda

Nejen zloději způsobují zvýšené náklady. Zbytečné tůrování motoru, překračování rychlosti, rychlá jízda přes retardéry a další lotroviny za volantem vedou ke zbytečnému plýtvání pohonnými hmotami. Navíc také způsobují nadměrné opotřebení vozidla a s tím spojené náklady na častější opravy. Systém na tyto přestupky v rámci agresivní jízdy dokáže upozornit.

  • Ušetření administrativy

A s ní spojené především vypisování knihy jízd. Ta se podle vysledovaných záznamů vytvoří v systému prakticky sama.

immobilizer-1258099_1280

  • Ušetření peněz

S ušetřením času za administrativu jde ruku v ruce ušetření peněz. Vždyť správa a zbytečné vypisování patří mezi věci, se kterými si moderní technologie hravě poradí.

  • Další benefity

Kromě uvedených dokáže systém také hlídat termíny servisních prohlídek, navede ztracené vozidlo na správnou trasu, vypočítá předpokládanou dobu jízdy, pomůže najít kradený vůz, může znamenat úsporu na havarijním pojištění, oznámit nepovolenou manipulaci s vozem a umí vůz také na dálku zastavit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup