Co s sebou vzít na letní dovolenou?
Posted on: 7. 2. 2022, by :

Chystáte se na letní dovolenou a přemýšlíte co všechno si s sebou sbalit? Roli v tom, kolik budete mít věcí a zavazadel, hraje to, kolik vás jede a jak daleko jedete. Pokud navíc jedete i s dětma, objem věcí, které s sebou budete brát, se většinou navýší. Vyhněte se braní zbytečností a zaměřte se na to podstatné.

dovolená

Nejlepší je, udělat si před odjezdem seznam, který si budete postupně odškrtávat. Máte tak jistotu, že opravdu na nic nezapomenete. Mezi věci, které budete potřebovat všude patří peněženka a v ní samozřejmě peníze a platební karta, mobilní telefon s nabíječkou a občanské průkazy, popřípadě pasy a letenky. Bez těchhle věcí se neobejdete v zahraničí ani v České republice. Pokud jedete do tepla, k moři, pak určitě nezapomeňte plavky, ručníky, opalovací krém, černé sluneční brýle a pokrývky hlavy. Poté je vhodné mít od každého kousku oblečení alespoň 1 kus. Zapomeňte však na vyteplené bundy a kalhoty, ty vám budou v zavazadle akorát zavazet. Sami nejlépe víte, co všechno se chystáte na dovolené podniknout a kolik a jaké oblečení budete potřebovat. Nepřehánějte to však, protože většinu dne budete stejně trávit v plavkách. Spodní prádlo a ponožky si zabalte pro jistotu na více dní, než jedete, nikdy totiž nevíte, co se může přihodit.

brýle, klobouk, fotoaparát

Pokud s vámi jedou i děti, nezapomeňte na jejich oblíbenou hračku nebo polštář. Spousta dětí má problém s usínáním v cizím prostředí a tyhle věci jim alespoň částečně připomenou domov. Taky jim vezměte nějaké hry nebo hrací potřeby (balon, badminton), aby se mohli po cestě nebo přímo na místě zabavit. Každému navíc dejte na záda malý batůžek, který si může naplnit věcmi, které uzná samo za vhodné. Bude se tak cítit jako opravdovým členem výpravy a ponese zodpovědnost. V neposlední řadě nezapomeňte na fotoaparát nebo kameru, kterou si okamžiky na dovolené zvěčníte. A hlavně se zbytečně nestresujte. Protože pokud něco zapomenete, vždy se to dá dokoupit na místě!