Geocaching
Posted on: 12. 12. 2018, by :

Geocaching je celosvětově hraná hra. Účastní se jí denně statisíce lidí po celém světě. O co se vlastně jedná? Jde o hru, která má jednoduchá pravidla a v podstatě je zvládne každý. Na celém světě jsou ukryty stovky tisíc takzvaných „keší“. Jedná se o krabičky s malým zápisníčkem, případně obsahují nějaké jiné drobnosti.

krabička pod kmenem

Hru začnete registrací na webovém portálu hry. Na mapě keší si pak můžete najít skrýše, které jsou na vaší trase. Každá schránka má svoje přesně dané zeměpisné souřadnice. Je tedy vhodné mít k dispozici zařízení s GPS, většinou stačí mobilní telefon. Podle souřadnic poklad najdete a tzv. se do keše zalogujete (do vloženého notýsku napíšete datum, čas a vaše uživatelské jméno ze hry. Na internetu pak označíte poklad za nalezený.

Kešky mají různé velikosti. Mohou mít pár centimetrů, nebo třeba klidně i metr, ano dokonce i takové existují. Pokud se jedná o skrýš, která něco obsahuje, můžete si drobnosti vyměnit za něco jiného, co dovnitř vložíte. Krabičku je pak potřeba dobře uschovat zpět na místo, odkud jste ji vyndali.

Některé naleznete snadno, některé je doopravdy obtížné najít. Jsou totiž některé, u kterých není možné říct přesně kde jsou podle souřadnic. Souřadnice se u nich dopočítávají pomocí různých úkolů, které musíte udělat v okolí daných souřadnic. Například spočítat počet oken kostela blízko skrýše atd.
krabička na kešky

Některé schránky pak nenaleznete, pokud jste třeba nenašli předchozí na nějaké cestě, ve kterých můžete najít útržek souřadnic. Ať tedy vyberete jakoukoli trasu, nějaký poklad je cestou jistě připravený a čeká na vás. Někdy je potřeba doopravdy zapojit hlavu, někdy ale svaly, to třeba když je schovaný na ostrůvku vprostřed řeky, kam je potřeba doplavat.

S sebou si doporučuji vždy brát nějaké drobnosti na výměnu, tužku a ořezávátko, kdyby v keši náhodou chyběla, oblečení a obuv do terénu a dobrodružnou náladu.

Jedná se o zábavu pro celou rodinu. Ideální pro zpestření vašich výletů a pro zbystření vaší mysli!