Zamyšlení se nad zajímavostmi
Posted on: 27. 12. 2018, by :

Jak mi bylo předestřeno na internetové stránce , je i docela běžné nakupování, respektive prodávání, plné zajímavostí, o nichž jsem dosud neměl ani tušení.

A než o nich zase nebudu mít tušení, protože to víte, hlava už mi tolik neslouží, paměť občas pozlobívá a hlava už mi taky tolik neslouží a paměť občas pozlobívá a ani hlava už mi tolik neslouží a tak to určitě většinou zakrátko zase zapomenu, rád bych se s vámi o některé z nich podělil. I se svým komentářem, protože mi leccos z toho zajímavého prostě nedalo.
šuplík kasy

a) Že prý je shopaholismus, tedy závislost na nakupování, oficiálně lékařsky potvrzená nemoc. Z čehož pro mne vyplývá, že jsme coby lidstvo jeden marod vedle druhého. Protože jak jsem zmínil hned v úvodu, jsme na obchodech závislí, už bychom bez nich nepřežili.

b) Nakupování je prý jednou z relaxačních metod, sloužících ke zmírnění stresu a depresivních stavů. Který moula mohl tohle vypustit z úst? Ten určitě nebyl nakupovat u nás v Penny. Kde je výhodou to, že se tu neprodávají lana, na nichž by se zákazníci v nákupní špičce, jež je tu skoro celý den, nebo ve frontě za penzisty z nedalekého domova důchodců, mohli věšet pod ironicky působící plakát nad pokladnami, že jakmile prý budou ve frontě čtyři čekající zákazníci, otevřou ihned další. I když to je možná pravda; ale když je pak těch čekajících třeba pět či deset, zase ji zavřou. Takže u nás obchod naopak slouží k tomu, aby se psychiatři dobře uživili.
ulička v obchodě

c) Průměrná žena prý tráví na nákupech asi tři roky. Pokud jde o tu moji, ta zřejmě zvládne ty tři roky v průměru už během každých tří let.

d) Více než polovina lidí nakupujících na internetu přes mobil je prý při nakupování v posteli. Konečně vyšlo najevo, proč jsme na tom tak špatně s kopulační křivkou. Totiž populační křivkou.

e) Hudba v obchodech ovlivňuje to, jak moc utrácíme. To je pravda – kdybych tam slyšel Evu a Vaška, utekl bych bez nákupu a bez placení.

f) V Tescu se nesmí nakupovat v pyžamu. Sprosťáci! To tam snad máme chodit nahatí?

g) Ženy prý nejvíce touží nakupovat během ovulace. Nevěděl jsem, že moje žena dokáže ovulovat celé dlouhé roky bez přestávky.

h) Největší tržnice světa prý pojme osmdesát Václaváků. Že bych si taky jeden koupil?
kluci ve vozíku

i) Že prý lidé nakupují v průměru 30 až 80 procent zbytečných věcí. S tím mohu souhlasit. Protože když se podívám na své břicho, musím uznat, že kdybych koupil o ona zmíněná zbytečná procenta méně jídla, bylo by mě akorát.

j) A stále méně lidí prý nakupuje podle reklamních letáků obchodních řetězců. Takže bychom přece jenom postupem času zmoudřeli?