Chcete přeci bazén, ne akvárium
Posted on: 19. 12. 2017, by :

Není nic nepříjemnějšího a protivnějšího, nežli když přijdete ke svému zahradnímu bazénu a s hrůzou zjistíte, že vám v něm plavou nečistoty.

o Některé jsou ještě možná snesitelné – sem tam nějaký ten lupínek. Mezi tím se dá s trochou sebezapření plavat.
o Ale některé nás donutí k tomu, abychom z bazénu vypustili vodu, celý ho vyčistili a znovu napustili.

žába ve vodě

Jestliže máme smůlu a tato situace nás potká v době sucha, kdy je přímo úředně zakázáno napouštění zahradních bazénů a zalévání zahrádek, jsme prostě „nahraní“. Léto v plném proudu, nejbližší koupaliště na míle daleko a vy se díváte na zaneřáděnou vodu ve vašem vlastním malém koupališti. A přitom stačilo tak málo. Prostě si bazén přikrýt, a tak ho před nečistotami ochránit. Kromě toho byste i ušetřili na chemických přípravcích. Když vodu ochráníte před mechanickými nečistotami, nebudete ji muset tolik udržovat.

Levné náhražky nic nevydrží

Přikrytím zahradního bazénu (v době, kdy se nikdo nekoupe) dosáhnete také toho, že na hladinu nebude dopadat sluneční svit. Proč je to tak nežádoucí?

· Zkuste se zeptat některého zkušeného akvaristy, jak bojuje s vodní řasou, pokud má akvárium na špatném místě.

cákání vody

Až se budete rozhodovat, kterou ochrannou plachtu svému bazénu pořídit, zamyslete se nad tou, která je vyrobena z kvalitní kašírované fólie. Ta totiž vydrží i období mrazů. Kromě toho je navíc nepromokavá. Levné náhražky rozhodně o těchto vlastnostech nikdy ani neslyšely, natož aby s nimi měly něco společného.

Kvalitní krycí plachty na bazény odolají snad všem povětrnostním vlivům, které se v našich končinách vyskytují. Vyrábějí se ve dvou barvách – modré a černé. Součástí této plachty je napínací lano, které slouží k pohodlnému zabezpečení plachty kolem obvodu bazénu. Se samotnou plachtou není těžká manipulace. Její hmotnost je velice nízká – přibližně kilogram a čtvrt.